Strona ZS-G w Kielczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Pasowanie na czytelnika

Wydarzenia i aktualności

Pasowanie na Czytelnika

Dnia 6 listopada 2020r. w PSP w Kielczy w niewielkim gronie, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz wręczenie Wyprawki Czytelniczej.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się jak dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając książkę.
W czasie spotkania dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai „Historia pluszowego misia”. Uczniowie słuchali z uwagą, a po zakończonym opowiadaniu, wzorowo odpowiadali na pytania zadawane przez bibliotekarza.

Po krótkim programie artystycznym, czytelnicy, którzy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pani bibliotekarka pasowała każdego z nich. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplom i zakładkę, które wręczyła im Pani wychowawczyni, a z rąk pani Dyrektor otrzymali wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów w ramach kampanii społecznej „Mała książka- wielki człowiek”, organizowanej ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Mamy nadzieję, że to uroczyste wydarzenie pozostanie na długo w pamięci naszych najmłodszych czytelników :)

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego